Апельсин Моrо
Синоніми - Belladonna Sanguigno, Dam Al Zaghoul, Moro Blood, Moro de Catania, Selezionato
Походження
«Порівняно недавнього сицилійського походження і, як вважають, розвинувся з сорту Sanguinello Moscato, Моро не досягав популярності Tarocco протягом декількох десятиліть. Зовсім недавно він був посаджений в значній мірі на Сицилії, де зараз користується рівною прихильністю».
The Chiefland Budwood Facility (2010) надав наступні примітки щодо сорту (клон 3-11): «Вибір розсади Моро з сортового блоку Coca-Cola в Індіантауні. Вступив в програму в 1986 році. Не підтримується у Фонді Чифленда».
Chiefland Budwood Facility (2010) надав наступні примітки щодо сорту (клон DPI-50-19): «Саджанець, створений у дендрарії з фруктів, наданих доктором Біллом Каслом у 1988 році. Походження: Сицилія, Моро означає мавр».
Опис: __________
Крона компактна або густа, що не плакуча. Поверхня гілочки першого року гола; друго- або третьорічна гілочка поверхнево-смугаста; шипи відсутні або не стійкі; Колючки відсутні або не стійкі. Черешок голий, довжина коротка або середня, крила відсутні, якщо є, вузькі, прилягають до лопаті. Листочки один, край тупо зубчастий, листочки тіньові слабо кондуплікати, сонячні листочки слабо кондублічні. Аромат подрібнених листочків солодко-оранжевий. Плоди такі ж широкі, як довгі або довші, ніж широкі; шкірка жовта (7-10), жовто-помаранчева (11), помаранчева (12) або червоно-помаранчева (13); текстура шкірки злегка шорстка (4-5); твердість шкіряста; пупок відсутній; м'якоть помаранчева або червоно-пурпурного відтінку; смак кислувато-солодкий.
Hodgson (1967) надав наступні додаткові примітки про сорт:
«Плоди від середнього до середньо-великого, субкулясті, круглі або оберненояйцеподібні; основа кілька борозниста; верхівка зазвичай сплощена; ареоли слабкі або відсутні; Насіння мало або взагалі немає, але з халазальной плямистістю пурпурно-червоного кольору. Шкірка середньо-товста, в міру приросла, кілька галькова. Оранжевого кольору в зрілості зі світло-рожевими рум'янцями або червоними прожилками в пізній зрілості. М'якоть глибоко пігментована (майже фіолетово-червона); Соковиті; Аромат приємний. Дуже ранній термін дозрівання (найраніший з комерційних кривавих апельсинів), але добре тримається на дереві і добре зберігає і відправляє. Характерний аромат розвивається з похилою зрілістю, але смак псується при занадто тривалому зберіганні і стає неприємним для деяких.
Дерево середньої сили рості і розміру, розлоге і округловерхе; дуже продуктивні плоди (як правило, гронами по три і більше).
Моро відрізняється тим, що пігментація розвивається рано і сильно розвивається в плоті, від середньої до інтенсивної, тоді як пігментація шкірки може бути відсутня або в кращому випадку лише помірно розвинена. Таким чином, моро не розвиває зовнішньої пігментації в прибережній зоні південної Каліфорнії, де умови несприятливі для розвитку забарвлення крові, але майже завжди проявляє набагато більше внутрішнього забарвлення, ніж будь-який інший різновид. Цей сорт, безперечно, належить до глибокої групи крові».
The Chiefland Budwood Facility (2010) надав наступні додаткові примітки щодо сорту (клон DPI-50-19): «Є темною групою крові в Італії, червоний пігмент є антоціаном, ранньостиглий».
|