Мандарин "Уншиу широколистий" С. unshiu
Мандарин Уншиу широколистий (Citrus unshiu) – деревне рослина роду Цитрус, сімейства Рутові. Відноситься до японської групи сортів мандарина «Сатсума».
Являє собою дерево слаборосле, у відкритому грунті досягає 2 ― 4 м, в кімнатних умовах не більше 1.5 м. Крона розлога, зі злегка пониклими гілками без колючок.Листова пластина широка, гофрована, зверху темно-зелена, блискуча, знизу світло-зелена матова. Листи кріпляться до короткого черешки довжиною близько 2 див. Тривалість життя кожного аркуша становить 2-4 роки. Квітки двостатеві, дрібні, довгасті, білі, запашні. Формуються на торішніх коротких гілках гронами по 3-5 штук, або поодиноко. Цвітіння припадає на травень.Плоди кулясті, плескаті біля основи, трохи горбисті, масою 70 ― 100 р.
...
Читати далі »
|
Citrus unshiu "TOMONO"
Mandarina unší «Tomono»
Synonyma: Raratonga, Rarotonga, Shiznoka, Shizuoka, Sugiyama Unshu, Suiyama.
«Tomono» – ранній сорт, ймовірно, ниркова мутація сорту «Оварі», який був виявлений у парку J. Sugiyamy, префектура Сідзуока, Японія у 1934 р. . Дерево середнього розміру, у вертикальному положенні з гарною продуктивністю. Хоча «Tomono» є мандарином Уншіу, він має набагато більше фруктів, ніж будь-яке інше дерево із сімейства цитрусових (крім «Овари»). Його плоди трохи сплюснуті, досить тонкі, гладкі і дуже привабливі; він має солодкий смак, низьку кислотність, відмінну якість. Плоди, як правило, повністю без кісточок, добре переносить транспортування, але не може зберегтися протягом тривалого часу.
...
Читати далі »
|
Xie Shan Satsuma mandarin
Се Шань є «надзвичайно ранньостиглим у порівнянні з іншими китайськими сацумами». Плоди Се Шань розвивають високий рівень бріксу раніше, ніж інші сорти, такі як Армстронг і Міягава. Плід Се Шань повністю без кісточок, легко очищається від шкірки і має неповторний смак / аромат. Він має чудове співвідношення цукор/кислота і дозріває з вересня по листопад.
|
unshiu "SAIGON SRA 29"
Saigon
Він був виявлений на Корсиці як випадкове насіння. Перше клоноване велике потомство було висаджено 1974 року у PIK Neretva в Opuzenu, спочатку як пробна, а невдовзі, як виробнича плантація.
Це дуже хороший сорт, з дуже гарним генетичним потенціалом по врожайності та кроною. Він чіткіше висловлює свої найкращі якості, які відбиваються у великій урожайності, більшим вмістом кислоти, ніж у сорту Овари.(Krpina et al. 2004)
Середньо пізній сорт, дозріває у листопаді. Плоди дуже великі та плоскі, гарного зовнішнього вигляду. Шкірка середньої товщини, типового жовто-жовтогарячого кольору. М'якуш гарний за структурою і дуже соковитий, відмінного смаку.
|
Мандарин Агудзера
Дерево низькоросла, до 2 м. Крона НЕ плакуча, дуже компактна. Мандарин Агудзера практично не має колючок. Черешки у листя середні по довжині, крилатки вузькі. Витримує морози тільки до мінус 7 ° С.
Мандарини великі. Шкірка товста, досить груба, має жовту або жовто-оранжеве забарвлення. М'якоть оранжевого кольору, дуже соковита. Смак кисло-солодкий, приємний.
|
Citrus unshiu Marc. 'Kalinin 5'
Низькоросла кущова форма, надзвичайно родючий сорт, родом з колишнього Радянського Союзу. Має схильність до чергування плодючості, але в урожайні роки дуже родючий, про що свідчить його російська назва «Мандарин уншиу високоурожайний Калинина N°5». Плоди діаметром 5 см, дуже високої якості, околоплодник світло-помаранчевий, легко очищається, м'якоть соковита, солодка, збалансованого смаку, приємного аромату, без кісточок. Плоди дозрівають в кінці листопада.
|
Мандарин Картулі Саадрео
Ймовірно, ниркова мутація сорту Kawano, виявлена в колишньому СРСР. Карликове дерево, схильний до вертикального зростання. Крона густа і компактна, листя невелике та вузьке. Сорт дуже врожайний і рано входить у плодоношення. Цвіте на тиждень раніше за інших Уншіу. Плоди середньої величини (6 см), вага приблизно 80 г і зростають великими групами. Шкірка помаранчева, зерниста, рівномірно забарвлена, щільно прилегла. М'якуш помаранчевий, соковитий, солодкий з легкою кислинкою, ароматний (1,1% кислот, 7% цукру і 74% соку). Плоди зберігають якість до 5 місяців на дереві після дозрівання. Морозостійкість на рівні інших мандаринів Уншіу, але плоди дозрівають на місяць раніше за більшість інших мандаринів Уншіу - що має значення при вирощуванні у відкритому грунті. За умови придатної підщепи, може вирощуватися в закритих приміщення
...
Читати далі »
|
Shiva mikan (Шива Микан) satsuma
Дерева: сильнорослі, висотою 3,5-4,0 м, з слабо-листяною кроною, короткими, гострими колючками (або без них). Гілки середні, прямі, пагони зелені, середньої товщини, округлі.
Листя: дрібні (6,0 х 3,5 см), широкоовальні, зі злегка загостреною вершиною, темно-зелені, шкірясті, черешки облямовані. Квітки: середні, пазухи або верхівкові, поодинокі або зібрані в кистях, двостатеві, пелюстків 5, широкоовальні, білі, з зеленуватим відтінком, тичинок 23, зрощених в трубку, пильовики жовті, пилок фертильна. Маточка розташована нижче пиляків.
Плоди: плоскі, округлі (2,6 х 3,8 см), ребристі, маса 17-20 г, вершина увігнута, втиснута в центрі.
Шкірка гладенька, блискуча, світло-оранжевого кольору, товщиною 1-2 мм, пухка, добре чиститься, часточок 9-11, з ніжними плівками. М'якоть пріснувато-солодка, приємна, темно-п
...
Читати далі »
|
Сочинський-23 satsuma
Сочинський-23. Сорт нуцеллярного походження. Виведений Ф.М. Зоріним на колишній Сочинській дослідній станції.
Дерева: сильнорослі, висотою до 4,5-5,0 м, з густолистяні, широкорозкидисті, злегка пониклою кроною. Скелетні гілки товсті, з невеликими колючками, пагони середні, світло-зелені, округлі, на вершині - ребристі.
Листя: великі (12,0-13,0 × 5,0-6,0 см), подовжено-овальні, шкірясті, гофровані, вершина округла. Черешок слабо облямований.
Квітки: 5-пелюсткові, одиничні або зібрані в кисті, з кремовим відтінком. Тичинок 19-21, зрощені групами, пильовики світло-кремові, пилок
стерильний. Маточка розташована вище пильників.
Плоди: середнього розміру, середня маса плоду 86г, округло-сплющені, вершина плоска, злегка вдавлена, на вершині залишається рубець від стовпчика маточки у вигляді сірої плями або
...
Читати далі »
|
Піонер-80 satsuma
Відібрано селекціонером Ф.М. Зоріним серед нуцеллярних сіянців Citrus reticulata var. unshiu на Сочинській дослідній станції в 50-х роках
ХХ століття.
Дерева: сильнорослі, висотою до 4,5м, крона середньо-листяна, пірамідальна, розлога. Гілки середні, прямі, пагони ребристі, світло зелені з невеликими колючками.
Листя: великі (12,0-14,0 × 5,0-6,0 см), темно-зелені, широко-ланцетні, вершина загострена, основа клиновидна, край городчатий.
Квітки: 5-пелюсткові, одиночні або зібрані в невеликі кисті, двостатеві, пелюстки подовжено-ланцетної форми. Тичинок 19-22, слабо зрощені у
54 основи. Пильовики світло-жовті, пилок стерильний. маточка розташована вище тичинок.
Плоди: великі, округло-плоскі (5,8 × 4,5 см), середньою масою 69,5 г.
Вершина плоска, злегка вдавлена, підстава округле. Шкірка сл
...
Читати далі »
| |