Chironja
Походження
«За словами Москосо (1958)... цей фрукт вперше привернув його увагу в 1956 році як дикий саджанець у гірській сільській частині Анджелеса та Кагуанаса муніципалітету Утуадо. Згодом, однак, інші саджанці дерев були знайдені в ізольованих місцях кавової зони. Походження Хіроньї невідоме, але вважається, що це природний апельсин місцевого походження. Фрукти привернули інтерес, і їх кількість обмежена на основному місцевому ринку».
Опис: __________
Крона компактна або густа, що не плакуча. Поверхня гілочки першого року гола; друго- або третьорічна гілочка поверхнево-смугаста; шипи відсутні або не стійкі; Колючки відсутні або не стійкі. Черешок голий, довжина середня, крила вузькі, середні або широкі, прилягають до леза або підвертаються під лезо. Листочки один, край тупо зубчастий, затінені листові пластинки плоскі або слабо кондуплікати, сонячні листові пластинки слабо або сильно кондуплікати. Аромат подрібнених листочків солодко-оранжевий. Плоди такі ж широкі, як довгі або довші, ніж широкі; шкірка зелено-жовта (6), жовта (7-10) або жовто-помаранчева (11); текстура шкірки злегка шорстка (4-5) або середньошорстка (6-7); твердість шкіряста; пупок відсутній; м'якоть помаранчева або жовта; смак грейпфрутоподібний.
Hodgson (1967) надав наступні додаткові примітки про сорт:
«Плід великий (розмір грейпфрута), від широко оберненояйцеподібних до піриподібних: низька шийка або широкий дещо борознистий комір; малосемянні, насіння сильно поліембріональні. Шкірка середньотонка, гладка, помірно прилипла, але легко лущиться; забарвлення яскраво-жовтий в зрілості. Сегментів близько 10; вісь середньо-велика і напіввідкрита. Колір м'яса жовтувато-оранжевий; ніжні, дуже соковиті; смак м'який, позбавлений гіркоти грейпфрута. Середньостиглий в зрілості і плодоносить добре тримається на дереві.
Дерево сильноросле, велике і схоже на грейпфрут; Листя ширококрилі, кілька чашоподібні, а краї неправильні хвилясті. Плоди зазвичай приносяться поодинці, а не гронами, характерними для грейпфрута».
Нотатки
Ходжсон (1967) також зазначив, що: «Хіронья нещодавно помітила в Пуерто-Ріко і демонструє схожість як з апельсином, так і з грейпфрутом, особливо з останнім. Назва являє собою комбінацію Chi(na), місцевого терміну, що використовується для солодкого апельсина, і (to) ronja, іспанського слова для грейпфрута».
|