Сухумский сверхранний (Сухумський надранній)
Сухумський надранній. Соматичний мутант Citrus reticulata var. unshiu, відібраний в 1960 р на Сухумі дослідної станції ВІР.
Дерево: низькоросле, 1,2-1,5 м висоти, з густою і сильно листяною, розлогою кроною. Основні гілки середньої товщини, однорічні пагони короткі (9-12 см), з короткими міжвузлями, без колючок.
Листя: дрібні (8,0-9,0 × 3,0-4,5 см), овальні, черешки короткі (0,6-1,1см), крилатка вузька.
Квітки: середнього розміру (2,5-3,4 см), білі, з 5 пелюстками, тичинок 18- 19; тичинкові нитки білі, незрощені, пильники світло-кремові, пилок стерильний.
Плоди: великі, середня маса 89,5 г, округлі; вершина округла, заснування злегка витягнуте. Шкірка помаранчева, гладка, тонка, щільна, добре відділяється; м'якоть соковита, ніжна, смак солодко-кислий.
Хімічний склад м'я
...
Читати далі »
|
Сентябрьский (Вересневий) satsuma
Плоди: округло-плескуваті, середньої величини, вершина злегка вдавлена маса одного плоду близько 103г. Шкірка гладенька, тонка 2-3 мм товщини, яскраво помаранчева, відділяється від м'якоті добре. Часточок 8-11, з тонкими плівками.
М'якоть соковита, ніжна, помаранчева, сік рясний, приємний, солодко-кислий. Насіння відсутні. Вміст сухої речовини 10,70%, цукрів 6,60%, лимонної кислоти 0,90%, аскорбінової кислоти 34,08 мг / 100 г, цукро-кислотний коефіцієнт 7,3.
Особливості сорту: врожайність висока (243 ц / га у віці 10 років), сорт відрізняється раннім терміном дозрівання: кінець вересня - початок жовтня. Плоди високої якості, лежкі. Сорт використовується у виробничих насадженнях і в селекції на ранньостиглість.
Сорт нуцелярного походження. Виведений в Сухумські
...
Читати далі »
|
BATEM İncisi mandarin
BATEM İncisi був отриманий Інститутом сільського господарства BATI Akdeniz (BATEM) в Анталії, Туреччина. В рамках "Проекту з сертифікації та розробки сортів цитрусових рослин" і зареєстрований у 2011 році.
Розроблений шляхом селекції з сорту мандарина Owari Satsuma, плодова оболонка цього сорту більш тонка, плоди сплощені, середньо-соковиті і без кісточок. Як і мандарин Сацума Оварі, колір плодів під час збирання - жовто-зелений. Дозріває в середині жовтня, це ранній сорт. В порівнянні з деревами мандаринів Owari Satsuma, крона дерева, широкого зростання.
|
Мандарин Primosole
Прімозол - сорт, отриманий з сацуми, отриманий в 80-х-90-х роках. Шкірка тонка, помаранчева, з зеленуватим забарвленням на початку виробництва і легко видаляється, тоді як м'якоть, з дуже малою кількістю насіння, солодка і слабокисла. Смак дуже приємний. Дозрівання на Сицилії раннє, в період з жовтня по листопад. Зазвичай фрукт вживають в свіжому вигляді, але також можна використовувати його для приготування морозива, соків, джемів.
...
Читати далі »
|
Мандарин Miho Wase (С. unshiu)
Синонім - Miho
Походження
«Сорт Міхо виник як сестринський нуклеарний саджанець Окіцу, але, здається, має невеликі відмінності, згадані вище. Він був зареєстрований у 1963 році».
Опис: __________
Крона компактна або густа, що не плакуча. Поверхня гілочки першого року гола; друго- або третьорічна гілочка поверхнево-смугаста; шипи відсутні або не стійкі; Колючки відсутні або не стійкі. Черешок голий, довжина середня; крила вузькі, прилягають до лопаті. Листочки один, край тупо зубча
...
Читати далі »
|
Owari satsuma
Гібрид сацума Оварі і мандарина Кінг, отриманий в Каліфорнії в 1915 році, а описаний тільки в 1935 році. Дерево з високою, але зазвичай черговою продуктивністю, в міру сильноросле, з великими, темно-зеленим листям. Плід досить великий і оранжевого кольору, легко очищається від шкірки, і може мати лише одне-два насіння або більше 15. М'якоть соковита і ароматна. Фрукт вразливий до холодів і доступний для покупки з січня по квітень. Цей сорт вирощують на обмежених територіях в Австралії. Селекція з невеликою кількістю насіння або без неї була отримана Р. Боно в Монкадо, Іспанія.
Походження
The Chiefland Budwood Facility (2010) надав наступні примітки про сорт (клон 874): &laqu
...
Читати далі »
|
Олімпійський 2014 satsuma
Клон Олімпійський 2014. Виділено на багато вікових колекційних ділянках Citrus reticulata var. unshiu 'Kowano-Wase' НДІ СХ АНА в 2006 р. Вивчається з 2007 року.
Дерево: низькоросле, до 2,5 метрів висоти, з густими гілками і листяною кроною. Основні гілки прямі або вигнуті. Колючок на гілках і пагонах немає.
Плоди: великі, округлі або округло-плескуваті, середня маса 105,0 г, заснування злегка втиснуте, на вершині плода слабо виражений пупок. Шкірка слабо шорстка, жовтувато-оранжевого кольору, 3-3,5 мм товщини, відділяється добре, сік багатий, солодкий. Сегментів 9-14. Суха речовина - 10,4%, аскорбінова кислота - 34,08 мг / 100 г, лимонна кислота - 0,78%, цукор - 7,60%, цукрово кислотний індекс - 7,9.
Особливості клону: Вступ до плодоношення на 2-3 рік. Плоди раннього терміну дозрівання - кінець вересня - п
...
Читати далі »
|
Абхазький ранній (Абхазский ранний)
Соматичний мутант Citrus reticulata var. unshiu. Виділено в с. Гуміста (Сухумський район) в 1950 р Автори А.А. Гогіберідзе, Д.І. Цкіташвілі (Самоладас і ін., 1991). У 1970 р переданий в Держсортовипробування.
Дерево: низькоросле, 1,2-1,6 м висоти, з густою, сильно листяною кроною, розкидистої форми. Основні гілки середньої товщини, однорічні пагони короткі (8,5-11 см), округлі або ребристі, з короткими міжвузлями (0,8-1,2 см), без колючок. Листя: дрібні, 7,0-8,5 × 3,5-4,5 см), овальні або ромбовидні, черешки короткі (05-10 см), з вузькою крилаткою.
Квітки: середні, білі, з 5 пелюстками, рідше з 4. Тичинок 17-18, пильовики світло-кремові, пилок стерильний.
Плоди: середня маса одного плоду 90 г, вершина плоска, основа округла.
Шкірка яскраво-помаранчева, тонка, гладка, чиститься добре. М'як
...
Читати далі »
|
Chahara
Чахара
Належить до самих ранніх сортів, і дозріває для збору в кінці вересня і на початку жовтня. Плід великий, хорошого загального вигляду, плоскої форми, з менш помітними ребрами і рубцями. Шкірка плоду жовто-оранжевого кольору і середньої товщини. М’якоть виходить за структурою, без кісточок і дуже соковитим, тоді як смак вважається відмінним. Дерево не має шипів, надзвичайно густих гілок, а листя яйцеподібні та еліптичні. Проблема, яка виникає при вирощуванні сорту «Чахара», полягає в вираженому роздуванні кори, тобто появі відокремлення кори від м’якоті, що робить плід надзвичайно непривабливим для покупця і зменшує його цінність на ринку. Причиною цього є те, що цей сорт, ніж інші, характеризується подальшим зростанням альбедо після того, як м’якоть плодів досягла повного розвитку.
|
Мандарин Kawano wase С. unshiu
Опис: __________
Крона компактна або густа, що не плакуча. Поверхня гілочки першого року гола; друго- або третьорічна гілочка поверхнево-смугаста; шипи відсутні або не стійкі; Колючки відсутні або не стійкі. Черешок голий, довжина середня; крила вузькі, прилягають до лопаті. Листочки один, край тупо зубчастий, листочки тіньові слабо кондуплікати, сонячні листочки слабо кондублічні. Аромат подрібнених листочків мандариноподібний. Плід ширший, ніж довгий; шкірка жовта (7-10), жовто-помаранчева (11) або помаранчева (12); текстура шкірки злегка шорстка (4-5); твердість шкіряста; пупок відсутній; м'якоть помаранчева; смак кислувато-солодкий.
...
Читати далі »
| |