Marss Early
Синонім - Marrs, Marsh Early
Походження
«За словами Вайбеля (1953), цей сорт був знайдений в 1927 році на місці О. Ф. Маррса, Донна, штат Техас, де, як кажуть, він зустрічався як вид спорту кінцівок у групі апельсинових дерев пупка, отриманих з Каліфорнії. Хоча дерева розмножувалися в обмеженій мірі раніше, вони не були доступні для комерційної посадки до 1940 року».
Опис: __________
Крона компактна або густа, що не плакуча. Поверхня гілочки першого року гола; друго- або третьорічна гілочка поверхнево-смугаста; шипи відсутні або не стійкі; Колючки відсутні або не стійкі. Черешок голий, довжина середня, крила середні, прилеглі до лопаті. Листочки один, край тупо зубчастий, листові пластинки тіні плоскі, слабо кондуплікатні або сильно кондуплікати, сонячні листові пластинки слабо або сильно кондуплікати. Аромат подрібнених листочків солодко-оранжевий. Плоди такі ж широкі, як довгі або довші, ніж широкі; шкірка жовта (7-10), жовто-помаранчева (11), помаранчева (12) або червоно-помаранчева (13); текстура шкірки злегка шорстка (4-5); твердість шкіряста; пупок відсутній; м'якоть помаранчева; смак кислувато-солодкий.
Hodgson (1967) надав наступні додаткові примітки про сорт:
«Плоди середньо-великі, від круглих до злегка сплюснутих; помірно зубожілий (в залежності від запилення). Добре забарвлений при сприятливих умовах. Шкірка середньо-товста, а поверхня гладка і дрібно кістянка. М'якоть добре забарвлена; соковиті, позбавлені кислоти; аромат солодкий. Добре тримається на дереві з невеликими втратами в якості. Найбільш ранні в юридичній зрілості через низьку кислотність, але для кращого вмісту і якості соку слід залишити на дереві дещо пізніше.
Дерево в міру сильноросле, скоростигле і плідне. Відзначається схильність плодоносити гронами. Менше, ніж більшість інших сортів, імовірно через раннє і важке плодоношення».
Нотатки
Ходжсон (1967) додатково зазначив, що: «Завдяки своєму ранньому і важкому плодоношення і хорошому розміру плодів, Маррс в даний час є популярним ранньостиглим сортом в Техасі. Його основна помилка при переробці - низька кислотність соку».
|