Оранжекват Nippon
Походження
Ходжсон (1967) зазначив, що: «Цей сорт походить від схрещування мандарина сацума (C. unshiu) і кумквата Мейва (F. crassifolia), зробленого у Вашингтоні, округ Колумбія, Юджином Меєм з Міністерства сільського господарства США. Він був описаний в 1931 році (Swingle, Robinson, and Savage 1931) і представлений в 1932 році. Хоча це дещо привабливий декоративний матеріал, а з плодів виходить чудовий мармелад, апельсиновий кват не став популярним і залишається дивиною чи предметом колекції».
Опис: __________
Крона компактна або густа, що не плакуча. Поверхня гілочки першого року гола; другий-третій рік гілочка поверхнево-смугаста; шипи відсутні або не стійкі; Колючки відсутні або не стійкі. Черешок голий, довжина коротка або середня; крила вузькі, прилягають до лопаті. Листочки один, край цілий або тупо зубчастий, затінюють листові пластинки плоскі або слабо кондуплікати, сонячні листові пластинки слабо або сильно кондуплікати. Аромат подрібнених листочків гострий або перцевий. Плоди такі ж широкі, як довгі або довші, ніж широкі; шкірка жовта (7-10), жовто-помаранчева (11), помаранчева (12) або червоно-помаранчева (13); текстура шкірки злегка шорстка (4-5); твердість шкіряста; пупок відсутній; м'якоть помаранчева; смак кислувато-солодкий або кислий.
Hodgson (1967) надав наступну додаткову інформацію про сорт:
«Плоди дрібні (але більші за кумкват), від широкоовальних до оберненояйцеподібних; оранжевого кольору; шкірка відносно товста і губчаста; смак м'який і м'якоть кислий. Дозріває рано, але добре тримається на дереві кілька місяців.
Дерево медленнорастущє, середньо-дрібне, розлоге; листя темно-зелене".
Chiefland Budwood Facility (2010) надав наступні додаткові примітки про сорт (клон F-77142): «Опис: Плід більший за кумкват, товста губчаста шкірка. Декоративний, використовується для мармеладу. Сезон: ранній, добре тримається на дереві».
Оранжекват Nippon має схожий з кумкватом зовнішній вигляд, але має яскраво-помаранчевий колір шкірки. Цей сорт має тонку шкірку і солодко-кислий смак, який робить його приємним для споживання у свіжому вигляді. Його також використовують для виготовлення джемів, соусів, сиропів та інших кондитерських виробів.
Оранжекват Nippon є популярним у Японії і вирощується в теплих регіонах з підходящим кліматом для цього виду кумквата. Він може бути добре адаптований до горщиків і може бути вирощуваний в домашніх умовах або як декоративна рослина.
|