Померанець Павловський
Павловський помаранець, також відомий як кислий апельсин, — карликовий різновид померанця, що досягає висоти до 60 см.
Листя рослини широке, світло- або темно-зеленого кольору, має довжину до 10 см і ширину до 5,0 см, а також помітну дрібнозубчастий край. Черешки короткі, з вузькою крилаткою.
Рослина є ремонтантною, тобто цвіте кілька разів на рік, найбільш рясно – навесні та восени. Бутони мають рожеве забарвлення та кулясту форму, що розкриваються у невеликі ароматні квіти з білими пелюстками.
Плоди невеликі, кулясті, вагою до 80 грамів, достигають у першій половині грудня. У кімнатних умовах з одного деревця можна зібрати від 10 до 50 плодів.
Шкірка плодів шорстка, тонка, гіркувата на смак і має насичений помаранчевий колір з ароматом, подібним до апельсина. М'якоть плодів соковита, темно-червона, злегка кисла та має характерну легку гіркуватість. Серцевина пориста, плодова частина поділяється на 12 частин.
Кількість насіння може варіюватися до 50 штук. Сім'ядолі білі, а кожен плід має 1-2 зародки.
Павловський померанець добре пристосовується до вирощування на вікнах північної орієнтації та здатен витримувати сухе повітря приміщення. Він також є відмінною карликовою підщепою для цитрусових культур.
|